Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri

sagopa kajmer şarkı sözleri

SAGOPA KAJMER ŞARKI SÖZLERİ KISA ( KISA ALINTILAR)

Benim müziğim o kadar ağlıyor ki, sözlerimde gülemiyorum. – (Şahit Varsa Konuşsun)

İnsan umudu taşıdı, kimisi kırdı umudu. Lâkin kiminin sahip olduğu tek şey oydu, hepsi buydu. – (Bir Pesimistin Gözyaşları)

Ulaşılacak saadete kaç kapı daha var? Açtım, açtım kapıları. Girdim, bomboş evlere vardım… Yardım lâzım bana, şansım yâver sanma. Hiç hoş değil gördüklerim amma… Emin değilim, her şey muamma. – (Muamma)

Uzaktan tanıdık oluyorum yakınlaştığım bu yabancıya. – (Kendim İçin)

İçin içine sığmadığında, taştığında sen senden bariz, hayat durur kalbinle beraber. – (Kalp Hastası)

Kimler önüne geçebilir zamanın akışının? Cümlelerimin noktalarına kaç zamanda ulaşırım? – (İskeletler Diyarında Bir Et Parçasıyım)

Kadın olmak zor bu kadar acımasızlık sürerken. – (Aşk Yok Artık)

Edeple gelen edebiyat rapi onure etti şükür!.. O kokan ağızlardan çıkan rap sade küfür… Ben Türkçe rapi öldürdüm, sizler yaşatacaksınız… Ben artık kendimi buldum, sizler sapıtacaksınız! – (Fırtına ve Şimşek)

Aklı maçaya gelen görüntülerde çalmıştınız kalbimi. Kırmıştım annemi dahi. Bir özür vahi, bir ömür fânî. Ödemem zor bu bedeli ve ebedî. – (Küheylan)

Aslında ilk çağdan çok, blu çağı beni ilgilendirendi. Lisede rehine dönemi geçirdim. İlk sigarayla merhabalaşmamda kendimi kabile reisi sanmıştım. Arkadaşım bir canavarmış, maalesef çok geç anladım. Çakmak onun ellerindeydi. – (Anektod)

Dosdoğruyu görmeden terk etmeyin istedim; herkes, beni terk etse kaç yazar ki? Bir gün hepinizi terkedeceğim bilin ki… Terk-i diyâr eyleyeceğim, gelin görün ki… – (40)

Anlamsızlaşmış bakışları çoğunun. Şeytanlaşmış içi melek görünen çocuğun. Düşününce kötüyü tahmin edemezsin ateşini içime işleyen soğuğun. Bana bir çıkış yolu bulun, sonu gelsin kâbusumun. – (Onları da Anlıyorum)

Dayanacağın bir duvarın yoksa ör hadi… Kuvvete dayanamayan adâlet âciz, âdâlete dayanamayan kuvvet zâlimdir. – (Bir Pesimistin Gözyaşları)

Duymak fayda etmez sağıra zâten. – (Sagopa Yaşlı Planet)

Kendi anahtarını bulamamışlar; senin kilitli kapını söyle nasıl açabilirler, onlar açamazlar… – (Tadı Yok)

Karamsardan varan harbi doğru söz… – (Ben Hüsrana Komşuyum)

Onlar evrim dediler, bu yaptıklarımız devrim dediler… Ah zekâsına kedi işeyesi nefer; her şey kader! – (Tadı Yok)

Ve önce insan olmak gerekir. İnsan olabilmek için önce kul olman gerekir. Kulluk için yürek gerekir. Yürek köpekte de vardır. İbrahim, Âdem, Yunus, Muhammed olman gerekir… – (40)

Beni devirmek kolaysa târihinden adımı sil… – (Kır Kalbini Ver Elime)

Yalanlara radar olsan neye yarar? Zararın dönüşü kârın el mi sallar? Batan güneş yine doğar… – (Bir Pesimistin Gözyaşları)

Ülkemin saraylarında kaç beyinsiz izledim, komikti sözleri. Yapay mitingleri, kâğıda bağlı kalarak halka seslenişleri, egzotik vaatlerinde bir gramsız gerçeği. – (Manzumu Mazlum Dinledi)

Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsın; Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın. – (Ben Hüsrana Komşuyum)

Terk-i diyâr eylesem olmaz, kalsam her şey sabrımı zorlar; ne yapacağımı bilemedim… Hadi diyelim her şeyden caysam, varlık benden caymaz haspam, ne yapmalıyım bilemedim… – (Terk-i Diyar)

Bu rüzgâra dayanabilmek için bir kaya mı olmalıyım? Bu tuğlalar, bir bina yapmak için varlar… Bu dalgalarsa kumdan adalarımı yıkmak için çağlar… – (Benim İşim Değil)

Kaç tabut gömülecek yeraltına ve kaç kişi gidecek habersiz uzaklara? Kaç yalan yıkacak güvenleri? Kaç satır yazılacak kader kitabına ve kaç dua edeceksin tanrına, kaç damla gözyaşı dökeceksin? – (Bir Pesimistin Gözyaşları)

Varlığımı tanımlamak adına yeni sıfatlar yaratabilmeliyim. – (Kendime Sarılır Donarım)

Sâhip olamadıklarının peşine kaç kez takıldı düşüncen? Tahminimce aklın bilinmez kişiler tarafından kirâlık. – (Kendime Sarılır Donarım)

İnsan öyle yaratılış ki: düşünür, taşınır, hamle yapar… – (Aşk Yok Artık)

Elbiselerin kibir kokulu, kalbinin içi fesat dolu… Fikir – zikir aynı ânda bitirir okulu. Fark edilmez sandığın komik iblis oyunu, ezelden beridir ona elini veren kaptırmıştır kolunu!.. – (Vesselam)

Külle bezenip, gülle kandırıldı tüm hayâllerim. – (Tanrı Çekti Tüm Resimleri)

Canımı yolda buldum, tuttum kolundan evine soktum. – (Romantizma)

Elimi verdim, kolumu kaptın, gözümü çektim, aklımı aldın. Yaşam mı, ben mi bedbahtım? Sallanırsa da yıkılmaz tahtım… – (İstisnalar Kaideyi Bozmaz)

Sınırı yok bu hiçlik mertebesinin. Târifi yok dünyadaki sâhipsizliğimin. – (İyi Bilirim)

Tasanın etrafında gezgin olmuş insanlar. Kısacık molalarda tanıdılar mutluluk denen kelimeyi. – (Bir Pesimistin Gözyaşları)

Yaşama karşı çocuklaşırken ilerler yaşım. – (Beslenme Çantam)

Olması gerken şeylerin adını iyilik yapmak koymuşlar. – (Kendim İçin)

Bir işaret et, bir çizikten yol bulurum. Bir çizikten değil miydi onca köprü kurduğun? – (Onları da Anlıyorum)

Dayanmak en zor eylem. – (Sagopa Yaşlı Planet)

Hiçbir mâlûmâtım yok yarına dâir. Yarının benden haberi var ama bugüne dâir, benden geriye kalacak tek şey şiir. Ve akılda yıllarca akan sözlerimden tatlı nehir… Beni anlamaya çalış!
Belki de bilemezsin kim sana dost, kim sana düşman? – (Silahsız Kuvvet-Ekinoks)

Darbeler yesen de yüreğine, affetmek en asil intikam. – (Karikatür Komedya)

İnanmasanda geçer sayılı zaman, nöbet vaktin dolacak aslan. Sabrın tadı ki acıda olsa tatlıdır ya meyvan. – (Kötü İnsanları Tanıma Senesi)

Akıllı adamın söylemleri yerin 10 kat altına gömülü. Yazıtlarım kulakta kalıcı, ancak kalem ölümlü. – (Şikayetname)

Zorla güldü âmâlar, ağlamak mı ayıp? – (Bir Pesimistin Gözyaşları)

Beni ancak bir âmâ gördü, göremeden anladı neler hissettiğimi. Dertsize zevâl olmaz… Bana ancak dilsiz anlattı dili olanın dile getiremediklerini. Teşbihte kusur olmaz… – (Istakoz)

Bu benim rapim, bu benim şiirim, bu benim derinim, bu benim bendim, bu benim eserim, bu benim ta kendim… Ta kendim Ta kendim Ta kendim – (Şikayetname)

Her şey güllük gülistanlık olacak olsaydı gerçekten imtihan olmazdı. Gelişigüzel doğar, büyür, ölürdük. – (Aşk Yok Artık)

Kendine gelmek için her gün en az bir kere bir dizemi oku! – (Dil Yaratmakta En Asil Silahları)

Ne kadar güler ise düşman, o kadar ağlatır seni. – (Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim)

Kurumuş yaralarımın kabuklarını söküp arşivinize katmakla elde ettiğiniz hazza anlam veremedim. Yoo ben cahilim. – (Kendime Sarılır Donarım)

Suçu gelin etseler de kimse güvey girmeyecek. – (Bağdat)

Elbet bir gün başı dönecek dünyanın dönmekten. Ağzının suyuna batmışlar için henüz saat erken. “Ben bir ağacım yeşermekte dallarım ya” derken, yere düşen yapraklar ayrılmakta gövdemden. – (Sahibinin Sesi)

Ah bedâva sirke… Sen mi baldan tatlısın? – (Sagopa Yaşlı Planet)

Dertle anlaş, deva bul. Üzüntü kalbi sömürür. – (Baytar)

Bir kere başlarsan söylemeye yalan, onu bırakmaz ve yalanlar söylemeye kolay alışırsın. – (Dalgın)

Dil ateştir, biraz suyla söndürülmesi mümkündür. Tırnaklarını aşındıran, çözemediğin bu kör düğümdür. Üzgünümdür hayli vesselâm. Vuslatım gelmez mihman. Beklerim… Gurbetteyim ne edeyim? -(Vesselam)

Ey yolcu dostum; ayakların rehberindir. Senin dostun, soğuk esen yellerdir. Tüm insanlık, senin gözünde eldir. İçecek suyun, gözlerinden taşan seldir; bu ödenecek bedeldir. – (Muamma)

Derdim kadar olsaydı kuvvetim, benimle baş edemezdi kasvetim. – (Gördüklerime İnanmam Gerek)

Ah varya o saflık, belki seni de eder aflık… – (Sürahi)

Kadınlar hassas ve hisli, dilekleri içlerinde gizli. – (Aşk Yok Artık)

Yarısı zakkum, yarısı gülüm. Kendimi bulmam için bir rehber gördüm. Yalnız, dilsizdi ve sen onu gâayet hor gördün. Bir öğün için 10 ekmek kendine böldün, ben güldüm. – (İnsafa Gel)

İşin aslına bakarsan büyür dert, kafana çok da takarsan çekilmez olduğunda hayat, gözlerin arar çekilir bir iki insan – (Kalp Hastası)

Beni sevmek için programlanma, devrelerini yakarım. – (Kendime Sarılır Donarım)

Rab’la arana giren şifreyi çöz… – (Rak Ben Adam)

Yalnızlık, ömrüm boyunca tanımadığım bir yabancıydı. Onunla şimdilerde berâber uyanıyoruz. Her yeni güne 2 yalnız şarkılar yazıyoruz. Yorgunuz, çok yorgunuz, çok yorgunuz… – (24)

Darbeler yesen de yüreğine, affetmek en asil intikâm. – (Karikatür Komedya)

Hayat bilgisi kitaba sığmaz, başkalarına yedirin. – (Bir Çıkar Yolum Yok)

Serçeler gibidir insanlar, ilelebet uçmaz düşer. -(Dalgın)

Vurgu tonunu koruyan adam bu işin pîri… Sizin şarkılarınınz harbi çocuk şiiri!.. – (Fırtına ve Şimşek)

Benim sermâyem çift el artı çift göz… Karamsardan varan harbi doğru söz, acılarımsa köz… – (Ben Hüsrana Komşuyum)

En büyük destekler, çıkarsızlıktan ötürü lâfta. – (Düşersem Yanarım)

Biz varımızı ortaya koysak, yokumuzdan utanırız. – (Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim)

Ey askerim kurşunum, kulun hâli aynı kalem-i kurşun. Anlatayım şöyle ki; dışa kapanıktır başı, yavaş açılır dışa ilki. Ucu sivrildikçe olur sanki ormanda gezen tilki. – (Onları da Anlıyorum)

Yoksun ârzularından bahçe yapsan, tohumuna suyunu serpeler misin? – (Karabiber Duası)

İnsanoğlu cebi delik bir dilenci. Ne versen alır, ne kadar koysan taşır. – (Benim Hayatım)

Yarın bir kapıdır ve sen uykudan o kapıdan geçmek için uyanırsın. – (Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim)

Manzarayı bilir misin hiç görmediğin yerlerdeki? Bilmeden konuşmak aptallık değil de ne ki peki? – (Onları da Anlıyorum)

Bir yığın insan gördüm, günlükleri dolabında gizli saklı. Kendiyle mektuplaşan ya da kendiyle konuşan. Dününü unuttu hepsi. Günler günlüklere küstü ya da günlük yazara kara kara önlük giydi, son mektup kalbine sıktı… – (Küheylan)

Sabah yumruk konuşur, gecelerimde silahın notaları. – (Kalbim Krizin Bekçisi Olmuş)

Zâten inancımız olmasa, vâr olmanın anlamı anlamsızlıktan başka bir anlama gelir miydi? – (Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim)

Dostumundu teklif, düşmanındı ısrar. Acabâ nereye kadar sürer bu tekrarlar… – (Bir Pesimistin Gözyaşları)

Yarışlarım varışlara, demek bu rap varoşlara; küfür eşittir hür kültür, tenhâlarda dönüşür haykırışlara… – (Rap Yaparken Günaha Mı Girdim)

Bana benden başka bir dost varsa bilmem lâzım. – (Kendime Sarılır Donarım)

Dişlerimden gardiyanlar, hislerimden çağlayanlar, kirlerimden bataklıklar, kemiklerimden korkuluklar, parmaklarımdan sivri bıçaklar yaratıp savundum kalemi. Sırrı açmak cinâyetti, bir kilo altın sükûnetti… – (Kötü İnsanları Tanıma Senesi)

Kötü insanları tanıma senesi… Can çekişmekte adımın 5 hânesi, yaşamdan soğumamın çoktur bahanesi… Günden güne yırtılmakta kalbimin 12 perdesi. Korkutur cesâretimi irâdesizlik sillesi… – (Kötü İnsanları Tanıma Senesi)
Derin bir denizin dibine çökmüş bir hazine aşk denen… – (Monotonluk Maratonu)

Âlimler olmasaydı biz şu anda kördük. – (Aşk Yok Artık)

Son pişmanlık sabaha varmaz bir karanlık. Nefsinin dişleri kalmamış seni dişlemekten yazık. Belki sana göre ben delirmiş ve sorunluyum; ben senin varmak istediğim o yolun sonuyum. – (Sahibinin Sesi)

Gözüm ağladıkça gamzelerim gülmemekte. Ruhum yıpranmadıkça kalemim hareket etmemekte. Nefesle inşa ettiğim sözüm kulaklarına borçtur; şeytan güvendiklerimi gömdü, lan ne iştir? – (Kötü İnsanları Tanıma Senesi)

Eteğini indirmek istediğin için hayat fahişe sana göre. – (Bağlı Hayatım Pamuk İpliğine)

Aşk şarabımı alkôl sanar, kınarlar beni. De ki öyleyse Sago başı dönmüş ayyaşın teki. – (Onları da Anlıyorum)

Aklım, kendine mezar kazabileceğin kadar derin. – (Şahit Varsa Konuşsun)

Eğer yoksa fikir yönetilirsin ve başkalarının yönlerine karışırsın, işte o zaman başkalaşırsın. – (Dalgın)

Gücümün yettiğince, öcümün ağırlığınca, sözümün kuvvetince çabalarım. Gidilebilecek en uzun yollara kendimi hazırlarım. Bu mecâzlardan geçip en hakikiye gidelim, Cemâli Bâ-Kemâle seyredelim… – (Muamma)

Ağzı küf kokan rapçilerin aklını başı taşısın. Küfür etmektense bırak Sago, sayfa boş kalsın. – (Şikayetname)

Geçmiş zaman karanlık, yarınlar beyaz. – (Meftun)

RAP SANATÇILARIN SÖZLERİ 

SAGOPA KAJMER RAP SÖZLERİ

KOLERA RAP SÖZLERİ

CEZA RAP SÖZLERİ

SANSAR SALVO RAP SÖZLERİ

CANFEZA RAP SÖZLERİ

RAP  ŞARKI SÖZLERİ

HİP HOP ŞARKI SÖZLERİ

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın