Rüyada Düşman Görmek

İmam Cafer Sadık: Düşman görmenin üç tabiri vardır: 1-İşlerin kötüye gitmesine 2-Üzüntü ve sıkıntı 3-Malda zarar ziyana.

İbn-i Sîrîn: Düşmanınızla sürekli bir çaba içinde ve düşmanınızın sizi yendiğini görmeniz; başınıza gelecek bir musibete ve bu sıkıntıdan kurtulabilmek için tövbe edip sadaka vermeniz gerektiğine delalet eder.

Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki: Rüyada biriyle kendi aranızda düşmanlık olduğunu görmeniz, o kişi ile aranızda olacak dostluk ve muhabbete delalet eder.

Nablusi Rüya Tabirleri: Rüyada düşman görmek, rüya sahibinin inat ve kendisine karşı olan kişilerden daha da üstün kimse olduğuna, Allah (C.C.) tarafından gerçekleşmesine ve o kimselere karşı zafer bulacağına işaret eder.

Birisinin size düşmanlık yaptığını görmek

Bir kimsenin rüyada birisinin ona düşmanlık yaptığını görmesi, o kimse ile aralarında dostluk başlayacağına işaret eder. Rüyada düşmanınızın sizi kötü bir şeyle korkuttuğunu görmeniz, sizin hayır sahibi bir kimse olacağınıza delalet eder.

Düşmanınızın size hayırla vadetttiğini görmek

Düşmanınızın size hayırla söz verdiğini görmeniz, düşmanınızdan size zarar geleceği anlamına gelmektedir.

Düşmanına öğüt verdiğini görmek

Düşmanınıza nasihat ettiğinizi görmek, ona kötülük edeceğiniz manasını taşımaktadır.

Düşmanınızın bir yere girdiğini görmek

Bir kimse rüyada düşmanının bir yere girdiğini görse, o yeri sel basacağının habercisidir. Rüyada düşmanınızı rehin aldığınızı görmeniz, sizin çok fena bir üzüntüye düşeceğinize delalet eder.

Düşmanınızın yanında rehin bırakıldığınızı görmek

Bir kimse rüyada düşmanı yanında rehin bırakıldığını görse: «Herkes kazancı mukabilinde bir rehindir» (Sure Tur, ayet 21) mealindeki ayetin işaretince, o kişinin günah işleyeceğine ve bunlar için de esir alınacağınıza işaret eder.

Düşman atlarının şehir etrafında koştuklarını görmek

Düşman atlarının bir şehir çevresinde ordan oraya koşturduklarını görmek, o şehre yağacak yağmura ya da sel ve bunun gibi şeylere yorumlanır.

Önceden de size düşman olduğunu bildiğiniz birisiyle karşılaştığınızı ya da dost olduğunuzu görmek

 

Rüyanızda önceden de size düşman olan kişi ile rastlaştığınızı ve o kimse ile dost olduğunuzu görmeniz; planladığınız bir işi hiç kimseye söylemeden yapmanız gerektiğine, kimseyle sırlarınızı açmamanız gerektiğine ve daha da tedbirli davranmanız gerektiğine delalet eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın