Rüyada Dolu Görmek

Seyyid Süleyman, Kirmani demiştir ki: Dolu görmek; sıkıntı, azap ve ihtiyaçla yorumlanmaktadır.

Mevsiminde cüzi miktarda dolu yağdığını görmek, o yerde bolluk ve bereket olacağına delalet eder.

Bir bölgeye dolu yağdığı halde zarar vermezse; Allah-ü Teâlâ’nın inayetine, bunun aksini görmek ise; o mekâna Allah’ın azabının ineceğine işaret etmektedir.

Cafer-i Sadık ise; dolu yağmasını beş türlü tabir etmiştir. Bunlar: Bela, husumet yani düşmanlık, düşman askeri, kıtlık ve marazdır. Rüyada dolu yağdığını görmek yokluk, sıkıntı ve malların yağmalanmasına delalet eder.

Üzerinde yaşadığınız toprakların tamamında dolu yağdığını görmeniz; düşmandan gelecek belaya ve kısa süre sonra kötü günlerin geleceğine delalettir. Rüyada yağan çok iri dolu tanelerinin sertçe yere indiğini görmek, yenilgi ve hastalığa işaret etmektedir.

 

Zamansız dolu ve kar yağdığını görmek

Zamansız dolu veya kar yağdığını gören kimse, hafif bir hastalığa yakalanır fakat kısa sürede iyileşir.

 

Dolunun üzerinize yağdığını görmek

Dolunun, üzerinize yağdığını görmeniz; cüzi bir miktarda mal kaybı yaşayacağanıza delalet eder.

 

Zamanında dolu yağdığını görmek

Zamanında yağan dolu, sıkıntı ve kederlerin gideceğine, düşmanınızın ve size kötülük yapmak isteyenlerin üzüleceğine delalet eder. Çünkü dolu, yılan, akrep gibi haşaratın gezip dolaştığı yerleri soğutur.

 

Çok dolu yağdığını görmek

Eğer yağan dolu çok olur, birçok yeri ve yolları bozar, yolcuları yollarından alıkoyar ise; geçimin sıkıntısına, halinin durulmasına ve yolculuğun imkânsızlığına delalettir.

 

Dolunun yağdığını fakat insanlara zarar vermediğini görmek

Rüyada dolunun yağdığını fakat insanlara zarar vermediğini, insanların yağan doluyu bir yerlerde biriktirip ondan yediklerini görmeleri, hayır ve rızkla tabir edilmektedir. Eğer dolunun ekin ve ziraata ve insanlara zararı olursa veya ev ve mahallelere yağarsa, insanlara gelecek zarara işaret etmektedir.

 

Doluyu toplayıp elek elbise veya içine su konulmayan kaplara koyduğunu görmek

Rüyada doluyu toplayıp elek, kalbur, elbise veya içine su konulmayan kaplara koyduğunu gören, zengin bir kimse ise mal kaybına uğrayacağına delalet eder. Eğer o kimsenin ticaret için denizde mal ve sermayesi varsa o mal ve sermayeden hayır gelmeyeceğine işaret eder.

Rüya sahibi fakir ise muhtaç olduğu, giydiği ve yararlandığı şeyler o kişiye fayda vermez ve gelecek için de birikim yapamayacağı anlamına gelmektedir.

 

Az yağan dolu görmek

Az yağan dolu görmek ucuzluğa delalet eder. Yağdığı yere zarar vermeyen dolu görmek; Allahu Teâlâ’nın rahmetine ve yardımına delalet eder.

 

Ekili şeylere zarar veren dolunun yağdığını görmek

Ekili şeylere zarar veren dolu azap, düşmanlık husumet, kıtlık ve hastalığa işaret eder. Temiz ve yararlı şeylerle dolu olan kap kaçak ise rızık ve devamlı gelecek olan gelire, Kişinin tok gözlülüğüne yorumlanır.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın