Rüyada Doğurmak Doğum Yapmak Görmek

İmam Cafer Sadık: Erkek çocuk doğurup ve o çocukla konuştuğunu gören kimse için bu rüya, ecele delalettir.

(Aynı rüyada) bir kız çocuğu doğurduğunuzu görmeniz, soyunuzdan, aileye lider olacak bir çocuğun dünyaya geleceğine delalettir.

İbn-i Sîrîn: (Kadınlar için) doğum yaptığınızı ve bir kız çocuğu dünyaya getirdiğinizi görmek; hayır göreceğinize, aile ve akrabalardan memnun kalacağınıza işaret eder.

(Kadınlar için) doğum yaptığınızı ve bir erkek çocuğunuzun olduğunu görmek; gam ve kedere delalet eder.

(Erkekler için) eşinizin erkek çocuğu dünyaya getirdiğini görmek; uzun süren bir güçlüğün ardından çıkar sağlayacağınıza işaret eder.

(Erkekler için) eşinizin bir kız çocuğu dünyaya getirdiğini görmek; çok fazla çıkar elde edeceğinize işarettir.

Kirmanî: (Erkekler için) bir kız çocuğu dünyaya getirdiğinizi görmek; bir takım sorunlar yaşayacağınıza, üzüleceğinize ve fakirleşeceğinize…

(Erkekler için) bir erkek çocuğu dünyaya getirdiğinizi görmek; iyi bir iş yapacağınıza ve bundan dolayı da isminizin güzel anılacağına delalet eder.

Çağdaş Ulema: Birinin doğum yaptığını görmek; amacınıza kavuşacağınıza… Doğum yaptığınızı görmek; bebeği gördüğünüz anda çıkar sağlayacağınıza ve çoğu sorunlarınızı atlatacağınıza işaret eder.

Sıkıntılı ve zor bir doğum yaptığınızı görmek; hasta olacağınıza… Kolay doğum yaptığınızı görmek; mutlu olacağınıza… Zor bir doğum yapanı görmek; yitirdiğinizi zannettiğiniz bir şeye tekrar sahip olacağınıza delalet eder.

Tanımadığınız birinin doğumuna katıldığınızı ve kolay doğum yaptığını görmek; bir yakınınızın muvaffakiyete erişeceğine ve bundan yararlanacağınıza delalet eder.

Tanımadığınız birinin doğumuna katıldığınızı ve zor bir doğum geçirdiğini görmek; hüsranla tabir edilir.

Doğum sancısı görmek; telaş, keder ve dertle yorumlanmıştır. Erkek çocuk doğurmak; iş hayatınızda başarı elde edeceğinize… Kız çocuğu doğurmak; acı bir deneyime sahip olacağınıza işaret eder.

Kötü geçen bir doğumda bulunmak; keder ve hüsrana işaret eder.

 

Bir doğumda bebeğin öldüğünü görmek; zavallı ve ümitsiz kalacağınıza delalettir.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın