Rüyada Direk Sütun Görmek

İmam Cafer Sadık: Rüyada direk/ sütun görmek beş şekilde tabir edilir: 1-Zengin kimse 2-Dinde kuvvete, iman 3-Gösteriş sahibi kimse 4-İş konusunda kuvvetli olmak 5-Yöneticilik.

İbn-i Sîrîn: Direk görmek; varlıklı veya sözüne güvenilen birisine delalet eder. Direğin sağlam olduğunu görmek; zengin birisinden mal alacağınıza… Direğin kırıldığını veya yandığını görmek; sayesinde gelirinizi temin ettiğiniz zengin kişinin öleceğine delalet eder.

Birine direkle vurduğunuzu görmek; o kişiye kaldıramayacağı bir laf edeceğinize… Direğinizin demirden olduğunu görmek; sözüne güvenilir bir kimsenin desteğiyle güç elde edeceğinize… Direğinizin kaybolduğunu görmek; bu tabirin tam tersidir.

Kirmanî: Direk görmek; islam dinine ve ev sahibine işaret eder. Sağlam ve düz bir direk görmek; dininde sebaat göstereceğine kalacağınıza delalet eder.

 

Cabir Mağribî: Direk, ev sahibine… Evinizin direklerinin/ kolonlarının kırıldığını veya çöktüğünü görmek; ev sahibinizin ecelinin yaklaştığına… Evinizin direklerinin sağlam olduğunu görmek; ev sahibinizin kısmetinin açık olduğuna delalet eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın