Rüyada Dinar Görmek

İmam Cafer Sadık: Beş dinar (altın para) görmek; beş vakit namaza… Çift rakamlı dinar görmek; temiz inanca ve faydalı ilme… Tek rakamlı dinar görmek; bu tabirin tam tersine delalet eder.

Birine dinar verdiğinizi, dinarlarınızın yok olduğunu veya çalındıklarını görmek; dert ve tasadan kurtulmaya… Birinden dört dinar aldığınızı görmek; kadınlardan sayesinde mevki ve büyümeye işaret eder.

Hz. Danyal (a.s): Dörtten fazla dinar görmek; problemli bir işle uğraşacağınıza ve kaldıramayacağınız bir laf duyacağınıza… Çok sayıda dinar olsa da bunların kaç tane olduğunu bilmek; yukarıda belirtilen şeylerin daha az olacağına işarettir.

İbn-i Sîrîn: Beş dinarınızın olduğunu görmek; iyi ve güzel şeyler yapmaya… Ne büyük ne de küçük bir dinarınızın olduğunu görmek; dinarı size veren bilindik kişi tarafından yeni fakat küçük bir eve malik olacağınıza delalet eder.

Yüz ya da bin dinarınızın olduğunu görmek; ilim öğrenmeye… Birine dinar verdiğinizi veya dinarınızın kaybolduğunu görmek; ne kadar dinar kaybettiyseniz o kadar ilim öğreniceğinize işaret eder.

Kirmanî: Görülen dinar, bazen de olduğu gibi karşınıza çıkabilir. Mesela rüyasında dinar bulduğunu gören bir insan, gerçek hayatta da dinar bulacağına işaret eder.

Dinarınız olduğunu veya birinin size dinar verdiğini görmek; bir evladınız olacağınıza… Dinarınızın kaybolduğunu görmek; evlatlarınızdan yana sıkıntı çekeceğinize delalettir.

Bol miktarda dinarınız olduğunu görmek; musibete maruz kalacağınıza… Avucunuzda beş dinar olduğunu görmek; namazınızı beş vakiti de kaçırmadan kılacağınıza işarettir.

Elinizdeki beş dinardan ikisinin kaybolduğunu görmek; bazı namazlarınızı kılıp bazılarını kılamayacağınıza… Çok sayıda dinar bulduğunuzu ve bunları sağlam bir yere koyduğunuzu görmek; güvenilir bir kimse olduğunuza ve en önemlisi de namazlarınıza karşı fazla özen göstereceğinize işaret eder.

Dinar bastığınızı (imal ettiğinizi) görmek; insanlara doğru yolu göstermeye ve emanete hıyanet etmemeye… Bir adet dinar bulduğunuzu görmek; size önemli bir kağıt vereceklerine ve bunu sizden saklamanızı isteyeceklerine işaret etmektedir.

İsmail Eş’as: Görünümü güzel olan resimsiz bir dinar görmek; din ve doğru yol demektir. Dinar kesesi görmek; çok zengin olmaya bir tarafında put resmi, diğer tarafında Allah’ın adı yazılı olan dinar görmek; Müslümansanız başka bir dine mensup olacağınıza, kâfirseniz Müslüman olacağınıza delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyada dinar görmesi, ilme, dindar ve hayırlı çocuğa ve çıkara işaret eder.

 

Rüyada altın dağıttığını görmek, var olan borcu kapatmaya, altın kaybetmek, ev halkından birinin eceline, altın taşımak, kazanç elde edeceğinize delalet eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın