Rüyada Denizler Görmek

Seyyid Süleyman, Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyada deniz görmek mutlaka halife, devlet başkanı veya erdemli bir âlime delalet eder. Denizi saf, durgun, düzgün görmek; adil bir yöneticiye delalet eder. Eğer deniz bulanıksa, acımasız bir hükümdara delalet eder.

Durgun bir denizden su içtiğinizi görmek, adaletli bir devlet büyüğünden ya da yardımcısından hayır göreceğinize işaret eder. Denizin hepsini içmek, eğer hak ediyorsa büyük bir mal elde edeceğine delalet eder. Halktan bir kimsenin böyle bir rüya görmesi ise büyük hayırla yorumlanmaktadır.

Ibn-i Sirin rahmetullah diyor ki: Denize girip yarıya kadar battığını ve üzerine çamur bulaştığını gören, devlet reisi veya devlet yüzünden kedere maruz kalır. Denizde yüzemediğinizi görmek ise, hapisle tabir edilir. Denizde boğulmak üzereyken kimsenin yardım etmediğini görmek ve aynı zaman da sahili de göremediğinizi görmeniz, devletin kötülüğüne maruz kalacağınızın işaretidir.

Bu beladan kurtulamayacağınıza delalet eder. Denize batıp sonra çıktığınızı görmek; dünya işlerinizde sıkıntıya düşeceğinize işaret eder. Fakat bir süre sonra kurtuluşa çıkacağınıza delalet eder. Denizi uzaktan görüp yanına yaklaşmaya çalışan; arzuladığı şeye erişemeyeceği anlamına gelir. Denizin üstünde yürüdüğünüzü fakat ayaklarınızın ıslanmadığını görmeniz; cehennem azabından kurtulacağınıza ve takva sahibi bir kimse olacağınıza işaret eder.

Kirmani demiştir ki: Denizden soğuk su içmek, bir dava ya da düşmanlıkla yorumlanır.

Ancak rüyayı gören kişi âlimler sınıfından bir kimse ise, ilminin çoğalacağına delalet eder.

Devlet başkanının çevresinde yer alır ve onun güvenini kazanır.

Denizden sıcak su içtiğinizi görmek belaya duçar olacağınıza, üzüntüye delalet eder.

Eğer içtiğiniz suyun lezzeti ve kokusu kötü ise, düşmana yenilmeye işaret eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın