Rüyada Delik Görmek

İbn-i Sîrîn: Bir dağın delindiğini ve o delikten içeri girdiğinizi görmek; sözüne sadık bir kimsenin sırrını öğreneceğinize delalet eder.

Aynı delikten bir şey çıkardığınızı görmek; çıkardığınız şeyin miktarınca sözünün eri olan bir kimseden armağan alacağınıza…

Bedeninizde bir delik açıldığını ve içinden kan geldiğini görmek; herhangi bir sebepten zarar ve ziyana uğrayacağınıza delalet eder.

Cabir Mağribî: Dar bir yerde delik açtığınızı görmek; Dininize bağlı kalacağınıza… Bir kerpici deldiğinizi görmek ise; bu tabirin tersi ile yorumlanır.

Rivayet edilir ki: Adamın biri Müminlerin Emiri Hz. Ali’ye (a.s) gelerek şöyle dedi: “Ey Müminlerin Emiri! Rüyamda küçük bir delikten büyük bir ineğin çıktığını gördüm. Ne kadar uğraştıysam o ineği bir daha geri gönderemedim.

” Bunun üzerine İmam (a.s) şöyle cevap verdi: “Rüyada gördüğün delik ağza, inek de söze işarettir. Söz ağızdan çıkarsa bir daha geri dönmez.”

Seyyid Süleyman: Eski devirlerde hava almak ve serinlik sağlamak için; evin damından alt katına kadar, pencere ve kapılara hava fırıldakları yerleştirilirdi.

Duvarların içinden geçirilen bu hava alma sistemini görmek; ev sahibinin güvenini kazanan en yakın yardımcısı durumundaki hizmetkârla yorumlanır. Bunda meydana gelen iyi ve kötü her durum bu hizmetkâra göre tabir edilir.

Duvar vs. deliği sır istikşafına, iş ve diğer olaylarda ortaya çıkacak engellere; güçlü yapıları veya delinmesi zor malzemeleri deldiğini görmek, yeni ergen olmuş kızlara asılmaya veya bir mevzide gezinerek orayla ilgili bilgi edinmeye çalışacağınıza veya evden bir miktar para çıkacağına delalet eder.

Delik açmak teftişe gelecek ve sıkı kontroller yapacak birine de delalet eder.

 

Bir evi delip içeri girmek, evde bulunan kadına fenalık edileceğine işaret eder. Delik açmak bazen değerli eserlerden araştırma yapmaya delalet eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın