Rüyada Çimenlik Görmek

Bir kimsenin rüyada çayırlı ve çimenli ve sulu yerleri görmesi: Din ve İslâm ile tabir olunur. Yine rüyada yeşillik, çimenlik ve suyu bol yerleri görmek, dünya ve dünyanın malına, mal ve çeyizi çok olan eşe işarettir. Yine rüyada çiçekli ve çimenli yerleri görmek, Kur’an-ı Kerim’e ondan öğrenilecek güzel derslere, hikmete ve cennete delâlet eder. Yine bu rüya, cuma namazı kılmaya ve cenaze namazında hazır bulunmaya da delâlet eder. Bazen de çayırlık, hazine ve pazar gibi kendisine dünya malı elde edilen yere delalet eder.

Bir ölünün rüyada yeşillik, çimenlik ve çiçekli bir bahçede görülmesi; onun cennet ehlinden olduğuna delâlet eder.

Bazı kere de dünyada yeşillikler, çimenlikler ve çiçekler görmek: zikir halkasına, hayırlı topluluğa, Allahu Teâlâ’ya ibadet edilen faziletli bir yere delâlet eder.

Rüyada çimenli, çiçekli ve sulu yerden çıkıp kirli ve tozlu yere geçtiğini görmek, ibadetleri doğru bir şekilde yapmaktan uzaklaşmaya, bidat ehli olmaya veya ibadeti bırakıp günah işlemeye delâlet eder.

Rüyada bir bahçe içinde olduğunu ve onun meyvelerinden yediğini görmek, eğer hac mevsimi ise, rüya sahibi için hacca delâlet eder.

Böyle bir rüyayı kâfir görmüş olsa, onun da Müslüman olacağına işarettir.

Bir bahçede ağaçlardan meyve yediğini ve ezan sesi işittiğini, günahkâr bir kimsenin görmesi, günahına tövbe edeceğine alâmettir.

Bir kimsenin rüyada çimenzar, yani çiçekli çimenli bir yer görmesi, dünya malına, dünya nimetlerine, bilgi ve deneyim elde edeceğine delâlet eder.

Çimen ve çiçek görmek, içi bilgilerle dolu güzel kitaplara da işarettir.

Rüyada çimenlik görmek Allah için çalışmaya, Salih kimselere, hayırlı amellere yorumlanır.

Rüyada çimenler üzerinde dolaşmak beklenmeyen yerden müjdeli haber gelmesine, zahmetsiz kazanılacak mala, mutlu günlere işarettir.

Bütün rüya tabiri yapan zatlar çimenlik görmenin hayrında, bu rüyanın kıymetli oluşunda birleşmişlerdir.

Çeşitli yeşil otlar ve çiçekler ile bilinen çayırlar, dünyaya işaret eder. Bazen çayırlık görmek, İslamiyet’e delalet eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın