Rüyada Buse (Öpmek) Görmek

Güzel bir kadını öptüğünüzü veya kucakladığınızı görmek

Bir kimsenin rüyasında güzel bir bayanı öptüğünü veya kucakladığını görmesi; o kimsenin kocası vefat etmiş bir bayanla evlilik yapacağına, onun malından yararlanacağına, ondan çocukları olacağına ve o yıl hayra nail olacağına delalet eder.

Bir rivayete göre; böyle bir rüya gören kimse ahireti bırakıp dünya hayatına yönelir.

Ölüyü öptüğünüzü görmek:

Bir kimsenin rüyasında bir ölüyü öptüğünü görmesi; öpen kişinin öptüğü ölünün malından yararlanacağına delalet eder.

Devlet başkanının huzurunda yeri öptüğünüzü görmek:

Rüyasında bir devlet başkanının karşısında yeri öptüğünü gören kimse ise; devlet başkanının onun sözünü dinleyeceğine ve onunla fikir alışverişinde bulunacağına, bir yoruma göre de: Büyük hayra ulaşacağına işaret eder.

Bir kimsenin elini öptüğünü görmek:

Kişinin rüyasında bir kimsenin elini öptüğünü görmesi; o kimsenin alçak gönüllü, mütevazı bir kimse olduğuna yorumlanmaktadır.

Sevgilinizin elini öptüğünüzü görmek:

Rüyanızda sevgilinizin elini öptüğünüzü görmeniz; ona karşı itaat edeceğinize ve hor görülüp kötü duruma düşeceğinize delaletle tabir edilir.

Kirmânî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin şehvetle bir ölüyü öptüğünü görmesi; o ölüye hayır ve duada bulunması gerektiğine, bir ölünün kendisini öptüğünü görmesi ise; o ölünün malına ortak olacağına delalet eder.

Kişinin rüyasında herhangi bir hayvanı öptüğünü görmesi; karaktersiz, insanlıktan nasibini almamış bir kimseye sevgi ve muhabbet besleyeceğine delalet eder.

Bazı rüya tabircilerine göre: Kişinin rüyasında sevdiğini öptüğünü görmesi; dört şekilde tabir edilmektedir. Sevinç, sevgi gösterisinde bulunmak, isteğine kavuşma ve zafer anlamına gelmektedir.

Câfer-i Sâdık’ın yorumuna göre: Rüyada öpmek dört şekilde tabir edilir. Bunlar: Hayır ve çıkara, ihtiyaçların giderilmesine, zafere ve müjdeli habere delalet etmektedir.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın