Rüyada Burun (Anatomi) Görmek

İmam Cafer Sadık: Burun görmek beş şekilde tabir edilir. Bunlar:

1-Şeref

2-Mal

3-Büyüklük

4-Evlat

5-İyi geçim.

Hz. Danyal (a.s): Burun, Mevkii ve makama; burunda görülen her türlü fazlalık veya eksiklik, rüya görenin makam ve mevkiine işaret eder. Burnunuzun düştüğünü görmek; makam ve mevkiinizden düşeceğinize işaret eder.

Burun deliklerinizin genişlediğini görmek; geçim kolaylığına ve rızkın çoğalmasına… Burun deliklerinizin küçüldüğünü görmek ise; bereketinizin azalacağınıza tabir etmektedir.

Allame Meclisî: Burnunuzdan kan geldiğini görmeniz; uzakta olan yakınlarınızın ferah içinde vatana geri döneceklerine delalet eder.

İbn-i Sîrîn: Beyninizin burnunuzdan çıktığını görmeniz; büyük bir kimseden menfaat elde edeceğinize işaretle tabri edilir.

Burnunuzdan sinek, kurtçuk vb. canlıların çıktığını görmek; çocuk sahibi olacağınıza… Burnunuza burunluk taktıklarını görmek; insanlara karşı ağırbaşlı olacağınıza veya yaşça sizden büyük bir kadınla evlenip ondan mal ve çıkar elde edeceğinize delalet eder.

Burnunuzun nefes alamayacak kadar tıkalı olduğunu görmek; işinizin gittikçe kötüleşeceğine… Kulağınıza değil de burnunuza bir şeyler söylediklerini görmeniz; talihinizin kapanacağına ve malınızın elinizden gideceğine… Burun derinizin yok olduğunu görmek; zarara uğramakla tabir edilir.

Cabir Mağribî: Burnunuzdan kan geldiğini görmek; çok fazla mal elde edeceğinize… Burnunuzun kan ile dolduğunu görmek; malınızın elinizden çıkacağına… İki burun deliğinizin birleştiğini görmek; akıllı bir bayanla evlilik yapacağınıza delalet eder.

Burun ucunun kesildiğini görmek; çocuğunuza sünnet yapacağınıza… Hoşunuza gitmeyen bir şeyin burnunuza kaçtığını görmek; sinirleneceğinize veya bir iyilikte bulunacağınıza işaret eder.

Vücudunuzun her tarafı ıslatılmış gibi burnunuzdan kan geldiğini görmek; helal olmayan yollardan mal elde edeceğinize… Burnunuzdan az miktarda katı kan aktığını görmek; eşinizin düşük yapacağına, bazı tabircilere göre fakir düşeceğinize işaret eder.

Burnunuzdan kan aktığını ama hiçbir yere bulaşmadığını görmek; eşinizi veya çocuklarınızı evden kovacağınıza ya da onlara bir zarar geleceğine işaret eder. Burnunuzun yere düştüğünü görmek; kız çocuğunuz olacağınıza işaret eder.

Burnunuzu yıkamak; eşinizin bir erkek tarafından aldatılacağına… Burnunuzdan kuş çıktığını görmek; bakmakta olduğunuz bir hayvan varsa, yavrulayacağına işaret eder.

İsmail Eş’as: Burnunuzun hortum gibi uzadığını görmek; uzunluğu derecesinde makam ve mevkiinin yükseleceğine… Burnunuza hoş bir şeyin kaçması; doğacak olan çocuğunuzun iyi bir evlat olmasına… Burnunuza hoşunuza gitmeyen bir şeyin kaçtığını görmek; yukarıdaki rüyanın aksi ile tabir olunur.

Cahiz: Burnunuzun hiç olmadığını görmek; akrabalarınızdan birisinin ecelinin geldiğine… İki burnunuzun olduğunu görmek; eşinizle aranızda problemler olacağına delalet eder.

Herhangi bir kimsenin burnunuza güzel kokular tuttuğunu görmeniz; o kimseden menfaat elde etmeye, aynı rüyayı bir bayanın görmesi, iyi bir evlat dünyaya getireceğine işaret eder. Bir kimsenin burnunuza kötü kokular tuttuğunu görmek ise; asabi olacağınıza işarettir.

Çağdaş Ulema: Oldukça büyük bir burun görmek; başkalarının işine artık karışmamanız gerektiğine… Burnunuzu çok büyük görmek; başkalarının gereksiz konuşmaları ve saçmalıkları yüzünden işinizi yarım bırakmamanız gerektiğine işarettir.

Burnunuzun hava alamayacağınız derecede tıkalı olduğunu görmek; yapacağınız işte birçok sorunla karşılaşacağınıza… Burnunuzun kanadığını görmek; maddî zarara uğrayacağınıza delalet eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın