Rüyada Bulmak Görmek

Rüyanızda herhangi bir şey bulduğunuzu görmeniz; hiç beklemediğiniz bir şahıstan bir hediye geleceğine delalet eder.

Değerli bir ziynet eşyası bulduğunuzu görmek:

Rüyanızda değerli bir ziynet eşyası bulduğunuzu görmeniz; elinizden para çıkacağına yorumlanır.

Cüzdan bulduğunuzu görmek:

Rüyanızda bir cüzdan bulduğunuzu görmeniz, eğer cüzdanın içinde para varsa, yeni bir dost kazanacağınıza, eğer bulduğunuz cüzdanın içi boşsa, isteklerinizi uzun süre gerçekleştiremeyeceğinize delaletle tabir edilir.

Rüyanızda kaybolan bir yakınınızı veya ahbabınızı yeniden bulduğunuzu görmeniz; çok sevineceğinize ve elinize bir taraftan mal veya para geçeceğine yahut da yapmakta olduğunuz mesleğinizde daha da yükseleceğinize işaret eder.

Kaybolan bir hayvanı bulduğunuzu görmek:

Rüyanızda kaybolan bir hayvanı bulduğunuzu görmeniz; eğer bekâr iseniz kısmetiniz çıkarak evleneceğinize, eğer evli iseniz bir evlâdınızın olacağına işarettir.

Yolda yürürken yol üzerinde biraz para bulduğunuzu görmek:

Rüyanızda yolda yürürken yol üzerinde biraz para bulduğunuzu görmeniz; Allah’ın hoşuna giden bir hayır işleyerek çok sevap kazanacağınıza yorumlanır.

Kömür bulduğunuzu görmek:

Kömür bulmak; servete, bolluğa delalet eder.

Soğan ve sarımsak kabuğu bulmak:

Soğan ve sarımsak kabuğu gibi şeyleri bulmak; haram mal kazanıp, rahata çıkmaya işarettir.

Altın, gümüş ve bunlara benzer şeyler bulduğunuzu görmek:

Rüyada altın, gümüş ve bunlara benzer şeyler bulduğunuzu görmek, dünya nimetleri ile tabir olunur.

Yiyecek bulduğunuzu görmek:

Rüyada yiyecek bulmak maddi geçiminizde rahatlamaya, bereket ve bolluğa işaret eder.

İtina ile bir şey arayıp bulduğunuzu görmek:

Rüyada itina ile herhangi bir şeyi arayıp ve bulduğunuzu görmek, arzu ettiğiniz umutlarınıza kısa zamanda kavuşacağınıza tabirdir.

Kötü bir şey bulduğunuzu görmek:

kötü bir şey bulmak ise kötü amele yorumlanır. Çirkin ve faydasız şeyler bulmak, yine bu özelliklerle yorumlanır, hayırlı değildir.

Seyyid Süleyman: Rüyasında bir şey bulduğunu görenin eline, ümit etmediği şey bir geçer. Altın, gümüş vb. kıymetli bir şey bulan, dünyalık sahibi olur. Fena bir şey bulmak, iyi değildir.

Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Rüyasında yiyecek bulan, geçim kolaylığına nail olur. Bulduğu şey elbise veya eşya cinsinden ise, ticaretten mal kazanır.

İbn-i Sîrîn: Rüyada bir şey bulmak; hac veya umreye… Herhangi bir cinsten on adet bulmak; mala… Herhangi bir cinsten otuz adet bulduğunuzu görmek; yardım ve zafere… Herhangi bir cinsten bin adet veya daha fazlasını bulmak; son derece iyiye… Gümüş bulmak; güzel bir bayanla evleneceğinize işarettir.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın