Rüyada Bitki, Nebat Görmek

İmam Cafer Sadık: Bitki görmenin dört tabiri vardır:

1-Mal ve rızk

2-Büyüklük ve mevki

3-Çıkar

4-Saygınlık.

İbn-i Sîrîn: Dalsız olan bitkiyi mevsiminde görmek; çıkara… Dallı olan bitki görmek; gördüğünüz bitkinin kalınlığı, inceliği, uzunluğu ve kısalığına göre malınızın ve mevkiinizin artacağına… Gözünüzde, kulağınızda ve ağzınızda çeşitli bitkiler çıktığını görmek; çok iyiye delalet eder.

Bitki, Nebat kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Bitki, Nebat görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın