Rüyada Beytü’l Mamur Görmek

Müellif: Beytü’l-Mamur, gökyüzünün dördüncü tabakasında yer alan ve Kâbe’nin hizasında bulunan bir yerdir. Burası, aynı zamanda meleklerin hac ziyareti yaptıkları makamdır.

İbn-i Sîrîn: Beytü’l-Mamur’a gittiğinizi görmek; insanlar arasında emanettarlık yapacağınıza, ilminizle ön plana çıkacağınıza, hacca gideceğinize ve düşmanların şerrinden güvende olacağınıza…

Beytü’l-Mamur’un yeryüzünde olduğunu görmek; adil ve âlim bir yöneticiye katılacağınıza… Beytü’l Mamur’da ev inşa ettiğinizi veya uyuduğunuzu görmek; ecelinizin yaklaştığına…

Beytü’l-Mamur’un etrafında tavaf ettiğinizi görmek; dünyadan göçeceğinize… Beytü’l-Mamur’u mescit şeklinde görmek ve orada namaz kılmak; tüm hacetlerinizin reva olacağına delalet eder.

Kirmanî: Evinizden Beytü’l-Mamur’a kadar olan her yerin açıldığını görmek; o sene çok sayıda insanın hac veya umre gideceğine… Beytü’l-Mamur’un süslendiğini ve meleklerin etrafında tavaf ettiğini görmek; âlimlerin ve dindar insanların makam ve izzet sahibi olcaklarına delalet eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın