Rüyada Balık Çeşitleri Görmek

Balık görmek, sucular, gemiciler, dalgiclar ve yüzücüler gibi gecimleri sudan olan maiset sahiplerini görmege isaret eder.

Bir başka rivayete göre de: Balık görmek, üzüntü, keder, sikinti, hastalik, şiddetli haberlere ve bulundugu yerde ölecegine isaret eder.

Sayısı bilinen balık görmek:

Rüyada sayısı bilinen balık, kadınlara, sayısı bilinmeyip çok olan balıklar ise ganimetten elde edilen mala işaret eder.

Denizde toplanmış taze ve büyük balıkları istediği gibi çıkardığını görmek

Bir kimse, rüyada deniz ve nehirde toplanmış büyük ve taze balıkları istediği gibi çıkardığını veya yediğini yahut taksim ettiğini görse, denizden çıkardığı balıkların miktarı kadar ganimet malına kavuşur.

Bulanık suda balık avladığını görmek:

Nasıl görülürse görülsün bulanık suda balık avlamayı görmede hayır yoktur.

Suda balık avladığını görmek:

Suda balık avladığını gören kimse, ferahlanacağı bir sözü işitir.

Büyük bir balık avladığını görmek:

Büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra, küçük balık avladığını gören kimsenin de zevk ve menfaatinin gitmesine işaret eder.

Sazan balığı görmek:

Sazan balığını görmek, evlenmek isteyen ve birisiyle şirket kurmayı düşünen kimse için hayra işaret eder.

Derisiz ve bu cinsten balık görmek:

Derisiz ve bu cinsten balık görmek, gelmeyen ümit ve arzulara işaret eder.

Kaynak sularında balık görmek:

Kaynak sularında görülen balık, kolay olan hayra işaret eder.

Denizde ölmüş balık görmek:

Rüyada denizde ölmüş balık görmek, kötü ve çirkin şeylere ve bilhassa bitmeyen ve meydana gelmeyen ümit ve arzulara işaret eder.

Canlı balığı su veya başka bir yerden tuttuğunu ve onu yediğini görmek:

Bir kimse rüyada canlı olan bir balığı su veya başka bir yerden tuttuğunu ve onu yediğini görse, menfaate kavuşur.

Yatağında balık görmek:

Rüyada yatağında balık görmek, deniz yolculuğunda bulunan ve hasta olan illerle sohbet ve arkadaşlık eder. Eğer o kimse yolculuk yapmak arzu ederse arkadaş bulur, sonra yerine salimen döner.

Temizlemeksizin balıktan bir şey yediğini görmek:

Rüyada temizlemeksizin balıktan bir şey yediğini gören kimse, insanların ırz ve namusu hakkında söz söyler. Haksız olarak halkın malını almak için hile yapar. Bazen de bu rüyayı görmek, zinaya ve felç hastalığına işaret eder.

Karada balık bulduğunuzu görmek:

Rüyada balığı karada bulan kimsenin deniz yolculuğundan olan kazancının, karada yapılacak kazanca dönmesine işaret eder. Eğer tüccar ise, Aile ve akrabalarını bir araya toplar.

Gökten kızartılmış balık indiğini görmek:

Bir kimseye rüyada gökten kızartılmış balık inse, o kimsenin duasının kabul edilmesiyle müjdeye, düşmanına zafer bulmasına, kader ve şanının yüce olmasına işaret eder.

Büyük balık görmek:

Rüyada büyük balık görmek, yemine işaret eder. Bazen büyük balık, Salihlerin mabedine ve abidlerin mescidine işaret eder. Bazen de büyük balığı görmek, üzüntü ve şiddete rütbenin gitmesine ve gazabın gelmesine işaret eder.

Yunus balığı görmek:

Rüyada yunus balığını görmek, korkan kimse için eminliğe, fakir için zenginliğe, şiddet halinde olan kimse için de mülke işaret eder.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın