Rüyada Ashab-ı Kiram (R.A.) Görmek

Peygamberimizin (s.a.v.) arkadaşlarını topluca bir yerde görmek Salih kimselerden olmaya, dünyada mütevazı yaşamaya, Efendimizin arkadaşlarından birini görmek iyi geçinmeye, sevgilerde samimiyete, din kardeşliğine önem vermeye; iyiliği emredip kötülükten sakındırmaya delalet eder.

Bazen bu rüya ilahi yardıma, sahabenin iltifatı sağlam itikada, onların gücenikliği inanç zayıflığına, sahabenin yaşadığını görmek, Müslümanların ve İslamiyet’in kuvvet bulmasına delalet eder.

Ashab-ı Kiram (r.a.) kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Ashab-ı Kiram (r.a.) görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Rüyada onları görmek, muhabbete, kardeşliğe, yardım ve hayıra, düşmanlık ve kıskançlıktan kurtulmaya, kalplerdeki düşmanlıkların gitmesine, sevginin kalpleri doldurmasına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında sahabilerin kendisine teveccüh ettiğini görmesi, cami, mescid, medrese gibi hayırlı binalar yaptırmaya delalet eder. Rüyada bu güzide sahabileri görmek, zenginliğe de işarettir. Rüyada bu güzide sahabileri görmek, uzun ömre, fazilete, her yerde hakkı savunmaya, hayır ve hasenata, batıldan uzaklaşıp Hakk?a vasıl olmaya delalet eder. Rüyada onların kişinin kendisine gülerek baktığını ve iltifat ettiğini görmek, dünya ve ahiret saadetine delalet eder. Rüyada onları mahzun ve mukadder şekilde görmek hüzünlü ve keder dolu günler yaşanacağı ile tabir edilir.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın