Komik Fıkralar

Bu Sayfamızın İçeriğinde : Komik fikralar, Komik sözler kisa, Güzel komik fikralar,Komik fikralar temel fıkraları, Temel fikralari, En komik fıkralar, Komik nasreddin hoca fıkraları yer almaktadır.

fikra-12

Karadenizli misin

Karadenizlinin biri bir dükkana girmiş ve 2 kilo hamsi almak istediğini söylemiş.Tezgahtar adama şöyle bir baktıktan sonra Karadenizli misin diye sormuş .

Müşteri önce şaşırarak yoo demiş sonra biraz kızarak ne yani Antep fıstığı istesem Antep’ limisin , kestane şekeri istesem Bursa’ lımısın diyemi soracaktın demiş .

Tezgahtar gayet sakin yoo demiş . Müşteri daha çok sinirlenerek peki o zaman niye sordun kardeşim demiş .

Tezgahtar niye olacak burası balıkçı değil nalbur dükkanı da ondan sordum demiş …

Evliliğin ilk kahvaltısı

Yeni evlenen çiftimiz ilk gecenin sabahında ilk kahvaltılarını yapacaklardır. Eşinin uyuyor olmasını fırsat bilen damat bey, gelin hanıma mükemmel bir kahvaltı hazırlamak için işe koyulur.

Sessizce yataktan kalkan damat, ilk olarak bahçenin en güzel köşesine masa ve sandalyeyi taşır. Yeşillikler içerisinde harika bir masa hazırlamaya başlar. Bal, süt, kaymak, reçel, çikolata, yumurta, tahin, pekmez, domates, salatalık derken müthiş kahvaltı hazırlıkları son bulmak üzeredir.

Neredeyse “Bir tek kuş sütü eksik” denecek cinsten bir kahvaltı olmuştur. Son olarak bahçeden topladığı bir demek çiçeği de masanın ortasına koyarak mışıl mışıl uyuyan karısının yanına gider. Gayet kibar bir şekilde uyandırdığı karısını bahçeye davet eder.

Bütün olan bitenlerden habersiz olan gelin, elini yüzünü yıkayıp bahçeye çıkar. Gördükleri karşısında ne diyeceğini şaşırır. Mutluluk, şaşkınlık hepsi bir birine girmiş durumdadır.

Karısının sandalyesini çekip oturmasını sağlayan damat son adım olarak ta karısının çayını doldurur ve onu öperek şöyle der :
– Bundan sonra sabah kahvaltılarını böyle istiyorum karıcığım 🙂

Gözlerini yumsana dede

Yaşlı adam ile torunu birlikte oturmuş sohbet ediyorlardı. Bir ara çocuk dedesine bakarak şöyle dedi:
– Dedeciğim gözlerini kapatır mısın? Gayri ihtiyari gözlerini kapatan dedesi, bir taraftan da sormuş:
– Hayırdır evlat, gözlerimi neden kapattırdın?
– Niye olacak dede, annem dün akşam “Deden gözlerini yumduğunda çok zengin olacağız” demişti 🙂

Kekeme çocuk ve babası dağa tırmanırken

Kekeme bir çocuk ve babası dağa tırmanıyorlarmış. Tırmanışın ortalarında çocuk konuşmaya başlamış :
– Ça ça ça ça ça…
– Sus olum demiş babası. Zaten yoruldum. Yukarıda söylersin ne söyleyeceksen. Derken yukarıya varmışlar. Çocuk demiş ki
– Ça ça ça çadırları aşağıda unuttuk. Babası çok sinirlenmiş ama yapacak birşey yok. O kadar mesafeyi tekrar aşağı inmişler. Bu sefer inerken çocuk yine başlamış konuşmaya :
– Şa şa şa şa şa …
– Olum aşağıda söyle ne söyleyeceksen demiş yine babası. Uzun uğraşlar sonunda aşağı inmişler. Babası çocuğa söyle bakalım şimdi ne söyleyeceksen demiş. Çocuk cevap vermiş :
– Şa şa şa şa şaka yaptım 🙂

Temel ve icadı

Temel 1 senelik çalışmalarından sonra nihayet icadını tamamlamış. Temel’ in yaptığı alet bir karış sopa, ucunda da bir jilet ve bir peynir.

Bunu Ankara’ya götürmüş tescilletmek için. Demişler ki “Temel bu nedir?” Anlatmış fare kapanı diye. Fare sopanın üstünden gelecek, peyniri yerken boynu kesilecek demiş.

Juridekiler demiş ki kesmenin olabilmesi için hareket lazım. Bunun üzerine Temel oradan ayrılmış ve 1 sene sonra geri gelmiş.

Aynı alet ucunda peynir yok. Bu nasıl çalışır demişler. Fare gelecek peyniri göremeyecek. Nerde benim peynirim deyip kafasını sağa sola çevirirken de boynu kesilecek 🙂

fikra-17

Sen birde annesini gör

Küçük Ayşe okulda çok fazla konuşuyormuş. Bu durumdan şikayetçi olan öğretmeni bütün herşeyi denemiş bir türlü çözüm bulamamış. Son olarak Ayşe’nin babasına bir mektup göndermeye karar vermiş. Mektupta özetle :
– Sn. Veli, kızınız derste çok fazla konuşuyor, lütfen bu duruma bir çare bulunuz. Baba mektubu okuyunca dayanamamış ve o da bir mektup yazarak öğretmenine göndermiş.
– Konuşmak nasıl olurmuş, siz birde bunun annesinden görün 🙂

Temel ve koşu atı

Veli efendi hipodromuna giden Temel, atlar start alır almaz favorisi olan atı elinde dürbün ile takip ederek bir yandan da Aslanum benum be nasıl da fırtına gibi gidey diyerek atını övmeye başlar. Gerçekten de Temel’in atı en öndedir.

Etraftakiler gıpta ile Temel’e bakarlar, Temel durumdan memnun ve dört köşe olmuştur. Fakat bir süre sonra atlar teker teker Temel’in atına yetişip geçmeye başlarlar. Derken Temel’in atı en sonuncu duruma düşer.

Temel etrafın alaylı bakışlarına aldırış etmeden tezahürata devam eder.
-Uy aslanım benum ya bak nasıl da hepsini önine katti getiriy 🙂

Akıl hastanesine hasta seçme

Bir akıl hastanesini ziyareti sırasında, adamın biri sorar: Bir insanın akıl hastanesine yatıp yatmayacağını nasıl belirliyorsunuz?

Doktor: Bir küveti su ile dolduruyoruz. Sonra hastaya üç sey veriyoruz. Bir kaşık, bir fincan, ve bir kova. Sonra da kişiye küveti nasıl boşaltmayı tercih ettiğini soruyoruz. Siz NE yapardınız?

Adam: OOO ! Anladım. Normal bir insan kovayı tercih eder. Çünkü kova kaşık ve fincandan büyük. Hayır, der doktor. Normal bir insan küvetin tıpasını çeker.

Taksi şoförü, yolcu ve karısı

Adam durdurduğu teksi şoförüne sormuş.
– Esenboğa hava alanına kadar kaç tl ye götürürsün? Taksici cevap vermiş:
– 150tl ye götürürüm.
– Peki yanımda karım olursa ne kadara götürürsün.
– Yine 150Tl ye götürürüm. Bunu duyan adam karısına dönmüş ve şöyle demiş :
– Sana beş para etmezsin diye boşuna demiyormuşum!

Şerefsiz Kedi

Adamın birinin evine bir kedi musallat olmuş. Adam ne yaptıysa kediyi evden uzaklaştıramamış. Bunun üzerine kediyi alıp uzak bir yere götürmeye karar vermiş. Kediyi götürmüş götürmesine ama 5 saat sonra kedi geri gelmiş. Bunun üzerine adam daha uzak bir yere götürmüş kediyi. Kedi bu sefer geç te olsa 7-8 saat sonra çıkagelmiş. Adam iyice sinirlenmiş. Almış kediyi mesafesi uzak, yolları karmakarışık bir yere götürmüş ve bırakmış. Fakat bu sefer dönüş yolunda kendisi kaybolmuş. Bunun üzerine adam evi aramış ve karısına sormuş.
– Hanım kedi eve geldi mi?
– Geldi bey, çok oldu sen nerelerdesin?
– Söyle o şerefsize gelsin beni alsın 🙂

Temiz Sürücü

Trafik memurları bir gün, trafik kontrolü yapıyorlarmış. Karşıdan gelen Temel ile Fadime’ yi gören komiser, hemen arabayı durdurmuş. İkisini de emniyet kemeri takmış olarak görünce:
-Beyefendi bugün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz, bu yüzden size 500 Türk Lirası ödül veriyoruz. Ama merak ettik, bu parayla ne yapacaksınız? Temel sevinçle cevap vermiş
-Ne mi yapacağum. Hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum demiş. Polis :
-Ne ne ehliyetiniz yok mu, demiş komiser. Fadime olayı toparlamak için:
-Kusura bakmayın memur bey, temel içince ne dediğini bilmez, der. Komiser daha da şaşkınlıkla:

-Ne bir de içkili misiniz, diye bağırır. Arkadan yaşlı adam öne atılır ve :
-Ben demuş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir diye.

Komiser neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan İdris de koşa koşa gelerek.
– Ne oldi,geçtuk mi sınırı daaa 🙂

Benim Herif Yapmaz

Bir tv kanalı her ülkeden bir kadın seçerek karı koca aldatması üzerine bir araştırma yapmak ister.

Soru şudur : Kocanızı başka bir kadınla yakalarsanız ne yaparsınız ?
İşte çeşitli cevaplar :

İsveç’ ten Katılan Kadın : – Benim neyimi beğenmedin diye sorardım der.
Rusya’ dan Katılan Kadın : – Hiç bir şey sormam ve direk evi terk ederim der.
Fransa’ dan katılan Kadın : – Sevgilime gider beni teselli etmesini söylerim der.
İtalya’ dan gelen Kadın : – Kadını öldürürüm der.

Yunanlı Kadın : – Kocamı da onunla yatan karıyı da öldürürüm demiş.
İspanyol Kadın : – Kocamı alnından vururum der.
Türkiye’ den Katılan Kadın : – Benim Herif Yapmaz der.

Ahmet Hıyar

Ahmet Hıyar isminde bir adam varmış. Mahkemeye ismini değiştirmek için başvurmuş. Hakim adama sormuş:
– Beyefendi isminiz nedir? Adam cevap vermiş :
– İsmim Ahmet Hıyar demiş. Hakim evet isminizi değiştirmekte haklısınız demiş. Yeni isminiz ne olsun demiş. Adam cevap vermiş :
– Mehmet Hıyar olsun efendim 🙂

fikra-21

Büyük Kulaklar

Adamın biri yolda yürüyormuş. Bu adamın kulakları normalden çok büyükmüş. Yanından geçen herkes dalga geçiyormuş. Bir gün yine yanından geçen biri ona şöyle demiş :

– Bey efendi sizin kulaklarınız bir insana göre çok büyük değil mi?

Adamımız da şöyle cevap vermiş :

– Evet kulaklarım bir insana göre çok büyük. Peki ama sizin de kulaklarınız bir eşşeğe göre fazla küçük değil mi?

Dayak Bahanesi

Temel ile Dursun kamp yapmak için birlikte Afrika’ ya gitmişler. Uzun uzun uğraşmalarına rağmen çadırı bir türlü kuramamışlar.

Hayvanların saldırabileceğini düşünerek en iyisi bu geceyi ağaçta yatarak geçirelim demişler.

Dursun ağacın üst tarafına, Temel’ de alt tarafına yaşmış. Aradan bir süre geçmiş, Kızıldereliler ağacın üstündeki Temel ve Dursun’ u görünce sinirlenmişler.

Kararlaştırıp ağacın altındaki Temel’ i dövmüşler. Ertesi gün olmuş, Temel ve Dursun yine ağaçta yatmışlar. Bu sefer Temel dayaktan korktuğu için üstte yatmak istemiş. Gece olmuş, Kızıldereliler yine gelmişler.

Bakmışlar bizimkiler hala gitmemiş, bunları tekrar dövelim demişler. Bir tanesi araya girmiş ve öneride bulunmuş: Dün alttakini dövdük, bu seferde üsttekini dövelim bari 🙂

Mehmetin Anasıdır
Mehmete komutanı dönerek sorar

-Vatan senin neyindir asker

-Vatanım benim anamdır komutanım.

Diye bağırır Sıra bizim temele gelir komutan temele dönerek

-Vatan senin neyindir asker

-Vatan Mehmetin anasudur komutanum. 🙂

Nasrettin hoca ve kıyamet fıkrası

Nasrettin hoca’ nın arkadaşları hocaya bir şaka yapmaya karar vermişler. Hoca’ nın yanına gidip, hocam “duyduk ki yarın kıyamet kopacakmış. gel senin şu kuzuyu keselim.

Bir güzeli yiyelim” demişler. Hoca söylenene inanmamış ama yinede tamam demiş. “Yarın göl kenarında buluşalım. Orada keser yeriz.” Ertesi gün olmuş. Hoca ve arkadaşları göl kenarında buluşmuşlar.

Hoca demiş ki ” Ben ateşi yakıp, eti pişirinceye kadar siz biraz gölde yüzün.” Bu teklif arkadaşlarının hoşuna gitmiş. Kıyafetlerini çıkarıp göle girmişler.

Biraz zaman geçince gölden çıkmak istediklerinde bir de bakmışlar ki hoca bütün kıyafetlerini yakmış, çıplak kalmışlar.

– Aman hoca ne yaptın sen, biz şimdi nasıl köye döneceğiz. Bunu duyan hoca gülerek cevap vermiş:
– Bu kadar üzülmeyin canım, nasılsa yarın kıyamet kopmayacak mı?

Hamile kalamayan koyun

Adamın birinin çok sevdiği bir koyunu varmış. Bu koyun hiç gebe kalamıyormuş.

Adam, komşu köyde birinin koçu olduğunu ve hangi koyunla çiftleşirse hamile bıraktığını duymuş.

Bunun üzerine koyununu el arabasına koymuş, çıkmışlar yola, köye vardıklarında selam verip adamın yanına yaklaşmış.

-Yahu gardaş senin koçun methini duydum koştum geldim. Hele bizim koyuna da bir çare.
-Aman gardaş lafımı olur. Amma 30 liranı alırım.
-Tamam.

Neyse çiftleşme gerçekleşiyor ve adam koyunu tekrar el arabasına koyup giderken koçun sahibine soruyor:
-Hamile kalıp kalmadığını nereden anlayacağız?

-Yarım sabah ahıra girince bak. Koyun eğer yatıyorsaaa hamiledir. Yok ayaktaysa hamile değildir.

Neyse sabah oluyor adam bir heyecanla ahıra koşuyor. Bakıyor ki koyun ayakta.
Ulan diyor yine tutmadı.

Karısı demiş ki bi daha götür.
Adamın ki de bir ümit koyunu tekrar el arabasına bindirip gitmiş.

Bu sefer 40 lira alıyor koç sahibi.
Ertesi sabah adam koşa koşa ahıra gidiyor ki bi de ne görsün koyun yine ayakta.

Adam iyice sinirleniyor. Neredeyse koyunu kesecek.

Karısı adamı sakinleştirip koyunu tekrar götürmesi için adamı ikna ediyor.
Adam koyunu götürüyor ama koç sahibi adam bu sefer 50 lira alıyor. Adam daha da sinirleniyor söylene söylene eve geliyor.

Koyunu ahıra atıp gidiyor.
Sabah ise yatağına uzanmış umutsuz ve sinirli bi şekilde karısına:
-Hele git şu koyuna bak. Oturuyor mu ayakta mı.

Kadın gidip bakıp geliyor ve diyor ki:

-Koyun ne oturmuş ne de ayakta bey. Arabaya binmiş seni bekliyor 🙂

Ölmeden önce söylenen son sözler

– Gönder gönder abi, ben tutarım.
– Abi çok seri araba bu ya.
– Korkma aşkım, arabamızda airbag ve abs mevcut.
– Postanede bana ait bir koli varmış, onu almaya geldim.
– Bakın çocuklar bu deney seti kapağı açılınca güvenlik önlemi olarak elektriği keser.
– Demek pirana dedikleri balık buymuş.
– Bak hulisi abi, bıyıkları ile oynuyorum, yinede bir şey yapmıyor.
– Ey ruh geldiyseeennnnn.
– Bekle abi, ben bir dalıp çıkacağım.

– O IRMIKLERI NEDEN ALDIN NURHAN..HELVA MI YAPICAN?.. NIYE?

– DOĞALGAZIN ÜLKEMIZE HAYIRLI VE UĞURLU OLMASINI DILIYOR VE DOĞALGAZLA ÇALIŞAN ILK OCAĞI HUZURLARINIZDA YAKIYORUM.

– EVLADIM, BENI KARŞIDAN KARŞIYA GEÇIRIR MISIN?

– GEEEEL, GEEEL SAĞ YAP GEEEL…
– BAH BAH BAH HALA UZUNLARLA GELiYO…

– CANIKOM, BU ETIN TADI SANA DA BIRAZ GARIP GELMEDI MI?

– MÜJDEMI ISTERIM TURAN ABI BIR KIZIN DAHA OLDU.

– KIM BEKLER LAN YEŞILIN YANMASINI?!

– EŞŞEK ŞAKASI YAPMAYIN LAN…

– KORKMA HANIM BU SAATTE KAPIMIZI KIM ÇALACAK, TANIDIK BIRIDIR.

– HALA KARLI GÖSTERIYOR MU HANIM?

– ELEKTIRIKÇIYE NE GEREK VAR CANIM, BEN HALLEDERIM.

– BAK ŞIMDI NASIL SOLLIYCAZ ..

– GEL ABI BURASI BOYU GEÇMIYOR…

– AYA BAK AYA, KAMYON FARI GIBI !!!

– BEN DENEDIM, KORKMAYIN.

– BAK KADRI ABI, SUYUN DERINLIĞI

ÖNEMLI DEĞIL, ASIL IŞ ATLAMASINI BILMEK..

– YAV HAYRETTIN ABI BURASI FENER TRIBÜNÜ DEĞIL GALIBA..

– HIHIHA…BAK GELEN ŞEY

KÖPEKBALIĞINA NE KADAR DA BENZIYOR.

– RASIM ABI, KAFESIN KAPISI KAPALI DEĞIL MI?

– NALAN, BIR KIBRIT YAK DA BAKALIM NE KOKUSUYMUŞ…

– YAPMA SATILMIŞ ABI, ŞEYTAN DOLDURUR.

fikra-9

Azrail

Şoförlük yapan adam yolda ilerliyormuş. Yol kenarında duran birisinin elini kaldırdığını görünce yanaşmış ve yolcuyu arabaya almış.

Arkaya binen yolcunun, siyahlar içerisinde gizemli bir görüntüsü varmış. Şoför sormuş:

– Kimsiniz beyefendi, yolculuk nereye? Adam cevap vermiş :
– Ben azrailim. Senin canını almaya geldim. Bunu duyan adam ciddiye almayarak cevap vermiş:
– Şaka mı yapıyorsun kardeşim. Ne azraili?
– Ne yani benim azrail olduğuma inanmıyor musun? O zaman gerçekten azrail olduğumu size ispatlayayım.

350 metre ileride elini kaldıran ve araba bekleyen bir kişi göreceğiz, onu da arabaya almalısın. Bunu duyan şoför ilerlemeye devam etmiş.

Arkadaki adamın dediği gibi 350 metre sonra yol kenarında elini kaldıran bir adam görmüşler ve arabaya almışlar. Yeni yolcu şoförün yanına oturmuş.

Şoför iyice heyecanlanmaya başlamış. Yeni binen yolcuya arkadaki adamı göstererek bu adam azrail olduğunu iddia ediyor demiş.

Yanındaki yolcunun cevabı üzerine iyice korkmuş:
– Ne yolcusu, ben arkada kimseyi göremiyorum ki! Arkadaki yolcu araya girmiş.

– Gördün mü, beni senden başka kimse göremez, çünkü ben senin azrailinim. Senin canını almaya geldim. Şimdi canını almadan önce arabayı durdur, yol kenarında 2 rekat namaz kıl demiş. Bunu duyan şoför sona geldiğini düşünerek mecbur arabayı durdurmuş ve yol kenarında namaz kılmak için arabadan inmiş.

Sonra ne mi olmuş?

Ne olacak, bu oyunu daha önceden planlayan 2 hırsız arkadaş arabayı çalıp uzaklaşmışlar 🙂

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın