Hasret Sözleri

Bu sayfamızın içeriğinde: anlamlı hasret sözleri, güzel hasret sözleri,hasret cümleleri, hasret mesajları,hasret sözleri, hasret sözleri kısa yer almaktadır.

Şimdi tarlalarda güneş vardır. karlar donmuştur otların uçlarında.. Artık akşamları dinlenemem başım avuçlarında. İçi korku dolu kış gecesi hiç yatağın yok mu sıcak dağları dolduran kır çiçeği hangi rüzgârlar seni koklayacak! Saçlarımı kesip rüzgâra atacağıma ki haber götürsün bir gün sana!

Ben sensiz bir avare kayboldum yangınlarda toz duman düşer hayalin gözlerime ben hala eski günlerde sevgiyi ararken kor alevler yanıp durur yüreğimde.

Hasret koparıp atıyor bitmez bu kara geceler hasret dolanıp duruyor bitmez bu keder

Yedi iklim yedi devlet dolaştım yer üstünde yer altında çalıştım her cefaya her eleme alıştım alışılmaz, dayanılmaz bu hasret.

Parmak kaleme hasret kalem kâğıda hasret kâğıt kelâma hasret kelâm ilhama hasret âşık sazına hasret sazı sözüne hasret yarın umuda hasret umut düşüne hasret.

Seni çok, çok seviyorum ayrıldım gülemiyorum sensizliği çekemiyorum bitsin artık bu hasret

Bahar gelmiş gönlüme, lale, sümbül saç diyor, hasretine doyurdun, ruhum aşka aç diyor, yarın baygın bakışı derdime ilaç diyor, bir çare bulamadım yar kalbine girmeye, ne zaman geleceksin, hasret. kaldım gülmeye.

Hasret mi yüreğime çöken seni görmeden önce kol kola girmişçesine rüzgârla güneş bir saç teli kadar ince sızlıyor içim hasret ki benim karanlığımda erircesine demir kıvamında erircesine ömrümce rüyalar kâbus derinliklerinde daralınca göğüs kafesim sıkarcasına boğazımı hasret en büyük işkence.

Senden uzaklarda geçmiyor günler duygu hasret, gönül hasret, ben hasret. Hasret ile yapılmakta düğünüm. Sevdam hasret, yürek hasret, ten hasret.

Ayrılık ne zor, yarabbi! Bitsin artık bu hasret gözlerden, sicim gibi akıyor, gözler hep hasret yağmurla yarışıyor gözyaşı, bu ne bitmez hasret yutkunmayı bırak, içinden geldiği gibi ağla hasret.

Hasret kaldım gülüşüne, o sıcacık öpüşüne, seviyorum değişine, hasret kaldım hasret kaldım sevgilim. Boynu bükük duruşuna, ardım sıra bakışına, kollarımda yatışına, hasret kaldım hasret kaldım sevgilim. Usul usul sokulmana, için için ağlamana, canım deyip sarılmana, hasret kaldım hasret kaldım sevgilim.

Uzundur bu yollar giderim gözüm kara, sanma ki başım dönmez sana, beni bekle seni ben alam ola ki vurulmuşum senden beterim, yalnız vurulmuşum dağ başına nöbetteyim sevdalı…

Bu ne yaman ayrılıkmış geçti gitmedi varlığını yokluğuna sordum olmadı yar yüreğim derdine çakıldı çatladı yar ateşin içinde söndürdüm ölmedi.

Ne olurdu saadetlerin en büyüğü işte ellerimde al, diyebilseydim anlardın ve hiç gitmezdin, değil mi, bir gün olduğun gibi kal diyebilseydim.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş, yaşamak ateşlerde yanmak gibi bir şey severken bile sensiz olmak.

Bu gece gözlerinde ayın doğmasını bekle, yıldızlara dokunmaya çalış dokunamadığın için üzülme onları seyretmekle yetin benim seni özlemekle yetindiğim gibi.

Bir isim var unutamadığım. Bir çiçek var koparamadığım. Bir hayal var kuramadığım. Bir de sen varsın özleyip de ulaşamadığım…

Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu, bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke…

Yaşamak önlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi de sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak değildir sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir…

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Aklımdan çıkmıyorsun, sensiz bomboş bu hayat, susma öyle ne olur, bana kendini anlat.

Sen seni özleyenin özleminden habersiz özlemle özlenmektesin sen var ya sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin.

Her duyduğumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesini özledim, her şeyden önemlisi dostluğun en güzelini yaşatan seni özledim.

Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

Dostu yok gecelerin, geceler çok uzun, geceler bir ömür ömür dediğin bir tutam ümit, ümidi yok yarınların, tıpkı senin yokluğun gibi ve ben biraz daha sana hasret.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

İçimde bir sıkıntı bir kasvet… Bir duman… Dünya dar gelir inan seni düşündüğüm an titreyen ellerimde sevgimiz arap saçı umrumda değil zaman çalsa da bilmem kaçı zincirlere vurulur umutlar liman liman.

Hasretle baktıkça sana, kanlı yaşlar dökülür gözlerimden. Kirpik oklarını gördükçe, delinir bağrım ta derinden…

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Hasretin yetti cana, gel gayrı gel canım cananım, ömrüm yoluna feda bitsin ayrılık.

Hasretinle yandı gönlüm, yandı yandı söndü gönlüm, evvel yükseklerden uçtu, düze indi şimdi gönlüm, aramızda karlı dağlar, hasretin bağrımda kışlar, başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm, gözlerimde kanlı yaşlar, hasretin bağrı kışlar, başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm.

Hasret vuruyor gecenin koynunda anılar vuruyor göz yaşlarıma çılgın bulutlar dönüyor başımda uykusuz geceler kapımda yıkılsa dünya kıyamet kopsa yine da vaz geçmem ölürüm derdimden kar beyazdır ölüm ellerinden gülüm yine yoksun diye düşmanım her güne dursun dünya dönmesin sensiz yaşatmasın off Allah’ım sensiz.

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın