Film Replikleri Sözleri

Bu sayfamızın içeriğinde: aşk Filmi Replikleri, Harika Film Replikleri, Ünlü Film Replikleri, Unutulmaz Film Replikleri  yer almaktadır.

Bizlere kültürümüzde, bireysel farklılıkların karşısında durmayı öğrettiler hep. Bir insana bakıyoruz ve ona hemen bir yafta yapıştırıyoruz. Neşeli, aptal, yaşlı, genç, zengin, fakir… Ve bu ayrımı yaptıktan sonra, onları kategorilere ayırıyoruz ve o şekilde davranıyoruz. Ve sonra baktığımızda sadece, ayırdığımız şekilde duran bizden ayrı birçok insan görüyoruz.”Zeitgeis”

Hayat bir fırtınadır, genç arkadaşım. Tam güneşin tadını çıkartırken, bir de bakmışsın ki kayalıklardan aşağı düşmüşsün. Seni erkek yapan şey fırtınaya yakalandığında ne yapacağını bilmendir. Fırtınaya bakıp, aynen Roma’da yaptığın gibi, ”Elinizden gelenin en kötüsünü yapın çünkü ben öyle yapacağım.” diye haykırmalısın. O zaman bizim gibi, kader de Albert Mondego’yu erkek adam olarak tanır.”Monte Kristo Kontu”

Umut. İnsanın vazgeçemediği illüzyon. Aynı anda en büyük güç ve en büyük zayıflık kaynağınız.”The Matrix”http://www.bilgien.com/blog/film-replikleri-sozleri/ ‎

Kalbindeki nefretle yaşayamazsın. İçin için yer seni. Şu hayatta biraz olsun huzur bulmak gerek.”Dexter”

Neden bana birazcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum? “Sil Baştan”

Kişi özünü asla değiştirmez etrafındakileri başka birisi olmaya ikna edebilir ama kendini asla.”Olağan Şüpheliler”

Sen müziğe dokunamazsın ama o sana dokunabilir. ” Regular”

Sırf zenci birinin güzel bir araba kullanması onu çaldığı anlamına gelmez, tamam ben bunu çaldım ama zenci olduğum için değil.” Siyah Giyen Adamlar 3″

Afrikada bir anne çocuğuna “tabağını bitir” diye bağırana kadar, dünyanın bütün tabaklarını kırmak istiyorum. “Morgan Freeman”

Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz!”Fight Clup”

Bazılarının tesadüf dediği şey bana göre sonuçtur. Başkalarının fırsat dediği şey bana göre maliyettir. “The Matrix”www.bilgien.com

‎Uzunca süre maske takarsan altındaki kişiliği de unutursun. “V For Vendetta”

Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin.”Pulp Fiction”

Hayatının amacını, mutlu olduğun yerde ara. “Her Çocuk Özeldir”

Belki bu dünyada kimse için huzur diye bir şey yoktur. Ama biliyorum ki, yaşadığımız sürece kendimize dürüst davranmamız gerekiyor.”Spartacus”

Deliler mükemmel dava konularıdır. Konuşurlar ama kimse dinlemez.”Zindan Adası”

İnsanların daha güvenli araba kullanmasını istiyorsan, hava yastıklarını çıkartıp, boyunlarını hedef alan bir maket bıçağı yerleştir. Kimse saatte 5 kilometreden fazla hız yapamaz.”Dr. House”

Aşk ne ünvan tanır ne zenginlik. Bir kraliçeyle kralı oynayan bir soytarı arasında da alevlenebilir. Her aşk kendi içinde değerlenir. Çünkü reddedilen aşk Tanrı’dan aldığımız ruhu köreltir…”Âşık Shakespeare”

Rüyadayken gördüklerimiz bize gerçek gibi gelir. Ancak uyandığımızda bir tuhaflık olduğunu fark ederiz. “İnception”

PAYLAŞ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın